English For Cabin Crew & Aviation English

Pozostajemy wciąż w tematyce książkowej. Tym razem dla odmiany postanowiłem przedstawić klasyczne podręczniki do nauki lotniczej odmiany języka angielskiego. "Aviation English" nie różni się może specjalnie od "General English", jednakże jak każdy język specjalistyczny dysponuje on pewnym zestawem specyficznych słów i wyrażeń, który kandydaci do personelu pokładowego powinni opanować. Myślę, że osoby często podróżujące samolotem (z ang. "frequent flyers") bezproblemowo odnajdą się w tej tematyce i szybko skojarzą zawarte w podręcznikach zwroty i utarte wyrażenia używane przez cabin crew czy pilotów.

Polecane przeze mnie pozycje to:

- Cabin Crew English - English For Flight Attendants, wydawnictwo OXFORD,
- Aviation English - for ICAO compliance, wydawnictwo MACMILLAN,
- English For Aviation, wydawnictwo OXFORD.

Do wszystkich książek przygotowane są płyty z nagraniami MP3, które znacznie ułatwiają pracę z podręcznikami i są wręcz niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń i zrozumieniu materiału. Oddzielnie przygotowano także książkę nauczyciela, w której znajdują się klucze odpowiedzi oraz transkrypcje tekstów do słuchania. Wszystkie książki można zamówić on-line w księgarniach internetowych na terenie Polski, albo pozyskać od użytkowników portalu Chomikuj.pl.

Kilka podstawowych testów na użycie języka angielskiego w branży lotniczej i turystycznej można znaleźć na stronie English For My Job w odpowiedniej zakładce.

Owocnej nauki! Have fun!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz